Gotowy produkt to 4 mm płyta PCV z nadrukiem oraz ochronny laminat odporny na wszystko z czym musi się zmierzyć służąc w naszej kuchni.
panele kuchenne Z naszymi panelami kuchennymi powierzchnia między szafkami
a blatem jest bezpieczna przed wodą, tłuszczem i mechanicznymi uszkodzeniami. Można umieszczać je również w sąsiedztwie kuchenki gazowej i płyty grzewczej (zachowując odstęp minimalnie 5-7cm dla kuchenki gazowej i 3-4 cm dla płyty indukcyjnej). Jej ogromnym atutem jest matowa powierzchnia (o delikatnej strukturze skóry) na której, w przeciwieństwie do szkła, nie widać zabrudzeń.
Prosimy pamiętać, że panele są wrażliwe na bezpośrednie źródło ciepła i ogień. W momencie kontaktu może dojść do nadtopienia laminatu oraz odkształcenia materiału.
panele kuchenne Lekka konstrukcja ułatwia szybkie mocowanie do ściany za pomocą kleju, pianki montażowej bądź taśmy dwustronnie klejącej. Jeżeli zajdzie potrzeba by w panelu wyciąć otwory na gniazdka lub inne elementu bez problemu uda się to zrobić za pomocą ostrego nożyka.
panele kuchenne W razie gdyby okazało się, że powierzchnia do zabezpieczenia panelami jest nieregularna (kuchnia w kształcie litery L, C lub inny „łamaniec”) grafiki zostały opracowane w ten sposób, aby zachować kontynuację wzoru.
panele kuchenne panele kuchenne Przykłady wykończeń paneli Łączenie dwóch paneli w profilu. Narożnik z ćwierćwałkiem. Narożnik z profilem L.